Aleksandra Lisowska najlepsza na Warmii i Mazurach

Podczas Gali Sportu 2023 Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyróżnił najlepszych zawodników i kluby ostatnich miesięcy w regionie. Tytuł Sportowca Roku trafił do Mistrzyni Europy w maratonie – Aleksandry Lisowskiej. AZS UWM Olsztyn został ponownie najwyżej sklasyfikowanym klubem z Warmii i Mazur.

W 2022 roku Aleksandra Lisowska wywalczyła w Monachium tytuł Mistrzyni Europy w maratonie. Dobrze rozpoczęła także nowy sezon. Jako pierwsza Polka jest już pewna startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Minimum osiagnęła pokonując maraton w Rotterdamie z czasem 2:26:44. Ale… czuje niedosyt. – Liczyłam, że ten wynik będzie troszeczkę lepszy. I chciałabym go jeszcze poprawić w tym roku, jeżeli będzie taka możliwość. Stać mnie na dużo lepsze bieganie! – podkreśla.

Tydzień później reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn pojechała do Olkusza, gdzie  z czasem 33:50.85 wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski w biegu na 10000 metrów. Długo prowadziła, ale ostatecznie przed metą wyprzedziła ją młoda Julia Koralewska. Dało o sobie dać zmęczenie po maratonie. – W poprzednim roku pobiegłam minutę szybciej i zostałam Mistrzynią Polski. W tym roku byłam druga. Po maratonie nie zdążyłam się zregenerować odpowiednio.

Kolejny start Aleksandra Lisowska planuje 20 maja. Będzie to półmaraton w Czechach. – Chcemy dokończyć tę pierwszą część sezonu. Później krótkie roztrenowanie i będziemy szykować sie już do Mistrzostw Świata w Budapeszcie. A po drodze – pod koniec lipca – zamierzam wystartować na 5000 metrów podczas Mistrzostw Polski.

A jak czuje się z tytułem najlepszego sportowca Warmii i Mazur? – To jest taka wisienka na torcie. Trenując, wygrywając, osiągając te wszystkie rezultaty, nie spodziewałam się, że zostanę tyle razy wyróżniona. To ogromna nagroda za ten trud, który wkładam w moje przygotowania – mówiła po Gali Sportu 2023.

Dodajmy że KS AZS UWM Olsztyn został ponownie najwyżej sklasyfikowanym klubem z Warmii i Mazur. Nagrodę podczas gali 27 kwietnia odebrał z rąk Marszałka Gustawa Marka Brzezina Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prof. Jerzy Przyborowski.

Foto: www.warmia.mazury.pl