Aleksandra Lisowska nominowana w plebiscycie Przeglądu Sportowego!

Aleksandra Lisowska, reprezentaka AZS UWM Olsztyn, indywidualna Mistrzyni Europy w maratonie oraz brązowa medalistka w drużynie, została nominowana w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu, na Najlepszego Sportowca 2022 roku.

Przed nami 88. edycja legendarnego już plebiscytu. Poprzednie dwie odsłony padły łupem Roberta Lewandowskiego. W piątek, 18 listopada, została ogłoszona lista 25 sportowców, którzy zostali nominowani do tego zaszczytnego grona. W tym gronie znalazła się Aleksandra Lisowska z AZS UWM Olsztyn.

Zawodniczka ze stolicy Warmii i Mazur wygrała w Monachium bieg maratoński z czasem 2:28:36. Po brązowy medal lekkoatletycznych Mistrzostw Europy sięgnęła także z drużyną. Jak przyznała – te miesiące wiele ją nauczyły. A ważną lekcją był również zeszłoroczny start na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Ten występ na Igrzyskach Olimpijskich nie za bardzo mi wyszedł. Nie ukrywam, że załamałam się troszeczkę i miałam taki gorszy okres w swoim życiu. Ale podniosłam się dużo silniejsza. Wiedziałam, że muszę zapomniec o przeszłości. Życie toczy się dalej. Całą swoją frustrację, złość, te negatywne wszystkie myśli, które we mnie wcześniej były, po prostu zamieniłam w siłę i walkę na Mistrzostwach Europy. Fajnie, że udało się! – wspominała reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn.

Na Najlepszego Sportowca Polski 2022 możesz głosować TUTAJ.