Karol Zalewski szósty w Mistrzostwach Europy

Karol Zalewski zajął szóste miejsce w finałowym biegu na 400 metrów podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Monachium. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn uzyskał czas 45,62 sekundy. Wygrał Brytyjczyk Matthew Hudson-Smith. Srebro wywalczył Szwajcar Ricky Petrucciani a brąz drugi z Brytyjczyków – Alex Haydock-Wilson.

Dla Karola Zalewskiego tegoroczne Mistrzostwa Europy były najważniejszą imprezą sezonu – biorąc pod uwagę start indywidualny. Podczas Mistrzostw Świata skupił się bowiem na biegach sztafetowych. Osiągnął swój cel – awans do finału w Monachium. Ale jak wiadomo… apetyt rośnie w miarę jedzenia.

W 2018 roku podczas ME w Berlinie był czwarty. Cztery lata później nie udało mu się poprawić tego rezultatu. Z czasem 45,62 sekundy minął linię mety jako szósty. Ale przed reprezentantem klubu AZS UWM Olsztyn jeszcze biegi sztafetowe – z dużymi szansami na medal.