Konrad Bukowiecki trenuje w RPA

Konrad Bukowiecki przed startem nowego sezonu szlifuje obecnie formę w Republice Południowej Afryki. Spędzi tam trzy tygodnie. Czy zobaczymy go w lutym na lekkoatletycznych meetingach halowych? Czy reprezentant Polski i klubu AZS UWM Olsztyn wyleczył już kontuzje? Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!

2023 rok był dla Konrada Bukowieckiego bardzo trudny. Uraz gonił kolejny uraz. Sukcesem można więc nazwać wywalczenie dwóch medali Mistrzostw Polski (złota w hali i brązu na stadionie) i 28. miejsca podczas MŚ. Dorzucił do tego swój trzeci medal letniej Uniwersjady. W chińskim Chengdu wywalczył złoto.

Czy przez ostatnie miesiące zdążył wyleczyć kontuzje? „Nie do końca mogę je nawet zaleczyć. Zerwane więzadła krzyżowe bez operacji same się nie zrosną… Natomiast z kolanem w miarę sobie poradziłem. Biegam, skaczę, robię przysiady, tak naprawdę trenuję na pełnych obrotach i nie przeszkadza mi ono w treningu ani w kontekście startu na zawodach” – odpowiada kulomiot klubu AZS UWM Olsztyn. Ale dodaje też, że… „Odzywają się inne kontuzje, które nie do końca mogę zaleczyć. To takie mikrourazy. Pracuje nad tym, żeby było dobrze!”.

Już w listopadzie trenował przez trzy tygodnie w RPA. Teraz wrócił tam i będzie szlifował formę na południu Afryki do końca stycznia. „Wracam tu z wielu powodów. Jest tu cieplutko. Do tego dochodzi wysokość – 1300 metrów nad poziomem morza. Dla nas miotaczy może to nie jest jakieś kluczowe, natomiast fajnie się tutaj trenuje. Jest pewna pogoda, dobre warunki i ta sama strefa czasowa, więc nie ma jet lag’a. Robię tutaj dobrą robotę i zawsze wracam z dobrą formą. To zdecydowanie moje ulubione miejsce do treningów” – tłumaczy.

Z Konradem Bukowieckim rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!

Kiedy Konrad Bukowiecki planuje wystartować w pierwszych zawodach? Czy będzie to już w sezonie halowym? „W trakcie tego obozu wyjaśni się kiedy i czy w ogóle będę startował. Jakieś plany są. Oczywiście w tym roku są Igrzyska Olimpijskie – to jest główny cel. Po drodze będzie jeszcze parę ważnych imprez, m.in. Mistrzostwa Europy, na których też chciałbym wystartować i pokazać z dobrej strony. Do tego Mistrzostwa Polski. To trzy główne imprezy na sezon letni. W sezonie halowym mamy Mistrzostwa Świata. Natomiast nie wiem, czy jest sens się szarpać, bo są ważniejsze imprezy w tym roku” – odpowiada.