Lakersi zagrają w PFL2

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers nie będzie dobrze wspominać poprzedniego roku. W sezonie 2023 przegrała wszystkie swoje spotkania w rozgrywkach PFL1. Wpływ na to miały problemy z kontuzjami, ale też niski budżet. Obecnie finansowo nie jest niestety lepiej. Dlatego klub zdecydował się grać w PFL2. 

W najbliższym sezonie zagramy w drugiej lidze. Niestety – trzeba mierzyć siły na zamiary. Bez wsparcia finansowego nie można rywalizować z najsilniejszymi drużynami w Polsce. Tak naprawdę, startując w poprzednim sezonie w pierwszej lidze, mieliśmy niższy budżet niż rok wcześniej w drugiej lidze. Dlatego na własne życzenie schodzimy do PFL2 – mówił w studiu Radia UWM FM – Krzysztof Mrówka, koordynator sekcji futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers. ”

Chcemy wzmocnić drużynę przede wszystkim młodymi zawodnikami, którzy w ostatnich latach mocno wzięli się za treningi a także nowymi zawodnikami, którzy dołączyli do nas w ostatnich tygodniach. Przede wszystkim będziemy stawiali w tym roku na zawodników, którzy mają wysoką frekwencję treningową, starają się, chcą się rozwijać i chcą grać. W inny sposób nie zbudujemy drużyny. Szukamy też sponsorów. Czekamy na odzew lokalnych firm, bo na wsparcie władz Olsztyna nie mamy co liczyć…

Z Krzysztofem Mrówką rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!

Lakersi nie mają jeszcze trenera na nowy rok. Na razie zajęcia prowadzą koordynatorzy poszczególnych formacji. Rozgrywki PFL2 wystartują prawdopodobnie w drugi weekend maja.

Foto: DuPho