Lakersi przegrali trzeci mecz w sezonie

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers przegrała na wyjeździe 7:34 z Warsaw Eagles i po trzech kolejkach sezonu 2023 zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy północnej rozgrywek PFL1. Szansa na przełamanie już na początku maja. Jeziorowcy w Kortowie zmierzą się Warsaw Mets.

Powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej okazał się bardzo wymagający dla drużyny prowadzonej przez amerykańskiego szkoleniowca  Matthew Kershey’a. Sezon rozpoczęła od wyraźnej porażki z Mistrzem Polski – Lowlanders Białystok (0:34).  Dwa tygodnie później walczyła jak równy z równym z Silesia Rebels, ale po słabej końcówce przegrała i to spotkanie 20:30.

W sobotnim meczu w stolicy już w pierwszej kwarcie zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy. Prowadzili 13:0 a na początku drugiej kwarty podwyższyli na 20:0. Wtedy udaną akcję z podwyższeniem przeprowadzili olsztynianie i do przerwy było 20:7 dla Warsaw Eagles.

W dalszej części spotkania drużynie z Kortowa nie udało sie już niestety zdobyć punktów. A zawodnicy z Warszawy dorzucili jeszcze 14 oczek i wygrali bardzo przekonująco 34:7.