Maciej Kowalewicz wywalczył dwa złote medale Mistrzostw Polski

Maciej Kowalewicz wywalczył we Wrocławiu dwa złote medale Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym. Student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wygrał rywalizację w konkurencji karabinu dowolnego 3×40 strzałów w trzech postawach oraz karabinu pneumatycznego 60 strzałów.

Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 17-20 czerwca we Wrocławiu. Jak swój świetny start podsumował student UWM Olsztyn? – Zaczęliśmy od konkurencji karabinu dowolnego 3×40 strzałów w trzech postawach. W eliminacjach osiągnąłem bardzo dobry rezultat – 1182 punktów. Co jest wynikiem światowym. Bardzo dobrze strzelałem stojąc (100-98-98-98), co dało 394 pkt. Wszedłem do finału z pierwszego miejsca z przewagą 13 pkt nad drugim zawodnikiem – wspomina Maciej Kowalewicz na antenie Radia UWM FM.

I dodaje: – W finale zacząłem słabo i po pozycji klęczącej byłem w drugiej połowie stawki. Jednak nadrobiłem pozycją leżącą i stojącą. Dzięki temu wygrałem ze sporą przewagą nad drugim zawodnikiem.

Podobny przebieg miała rywalizacja w drugiej konkurencji. – W karabinie pneumatycznym również wygrałem eliminacje z wynikiem 624.9 pkt – o 0,3 pkt przed drugim zawodnikiem. W finale tak samo jak w poprzednim przypadku zacząłem nie najmocniej. Jednak z biegiem czasu odrabiałem straty i wyszedłem na pierwszą pozycję. Ostatecznie wygrałem z przewagą 1,2 pkt – przyznaje sportowiec.

Z Maciejem Kowalewiczem rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!