Srebro Bukowieckiego i brąz Lewalskiego

Konrad Bukowiecki wywalczył w Suwałkach srebrny medal lekkoatletycznych Mistrzostw Polski. W konkursie pchnięcia kulą musiał uznać wyższość Michała Haratyka. Z brązowego krążka w biegu na 800 metrów cieszył się inny z reprezentantów klubu AZS UWM Olsztyn – Kacper Lewalski.

Bukowiecki i Haratyk dorarli do Suwałk niemal wprost z Rzymu. Dwa dni wcześniej startowali tam w mitingu Diamentowej Ligi. Na podium we Włoszech stanął kolomiot z Olsztyna. Był trzeci z wynikiem 21 metrów i 18 centymetrów. Wygrał Amerykanin Joe Kovacs (21,85). A Michał Haratyk zajął dopiero siódme miejsce (20,23).

W konkursie Mistrzostw Polski role się jednak odwóciły. Od początku prowadził w nim Haratyk. Ostatecznie wygrał w najlepszej próbie osiągając 21 metrów i 17 centymetrów. Bukowieckiemu wyraźnie nie szło i musiał się zadowolić srebrnym medalem (20,30).

Z brązowego medalu w biegu na 800 metrów cieszył się natomiast Kacper Lewalski. Przebiegł ten dystans z czasem 1:54.16. Wygrał faworyt – Patryk Dobek (1:53.50) minimalnie wyprzedzając Mateusza Borkowskiego (1:53.52).

Z Kacprem Lewalskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!