Sześć medali MP U-20 dla lekkoatletów UWM

Kacper Lewalski wywalczył w Radomiu złoty medal lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 800 metrów. Po srebro sięgnął także ze sztafetą 4×400 metrów. Na tym samym dystansie najszybsze były reprezentantki klubu AZS UWM Olsztyn. Damian Soból zajął drugie miejsce w biegu na 100 metrów i trzecie na 200 metrów. Z brązu na 400 metrów przez płotki cieszył się natomiast Sebastian Michalak.

Dla Kacpra Lewalskiego był to przedostatni start przed zaplanowanymi na początek sierpnia Mistrzostwami Świata U-20 w kolumbijskim Cali. Potwierdził świetną dyspozycję i wygrał pewnie z czasem 1:47.84. – Plan wykonałem w 100 procentach. Założyliśmy z trenerem, że do Radomia jedziemy po złoto. Myśleliśmy, że bieg będzie nieco wolniejszy, ale kolega Filip Rak poprowadził go troszkę szybciej. Cieszę się i jestem optymistą przed Mistrzostwami Świata – mówił reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn na antenie Radia UWM FM, który w tym roku zdobył także brązowy medal seniorskich MP w biegu na 800 metrów.

Z Kacprem Lewalskim rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!

W Radomiu świetnie spisał się także sprinter Damian Soból. Wywalczył srebrny medal w biegu na 100 metrów. Jego czas to 10,73 sekundy. Szybszy był tylko Igor Bogaczyński (MKL Jarocin) – 10,61 s. Na dwa razy dłuższym dystansie biegacz z Kortowa był trzeci (z czasem 21,67 s.). W biegu na 400 metrów przez płotki po brąz sięgnął Sebastian Michalak (z czasem 54,00 s.).

Świetnie zaprezentowały się także sztafety klubu AZS UWM Olsztyn. Męska 4×400 metrów (w składzie: Sebastian Michalak, Damian Soból, Marcin Bendyk, Kacper Lewalski) wywalczyła srebro z czasem 3:16:12. A żeńska (także 4×400 metrów) w składzie Lena Sadurska, Julia Twardowska, Wiktoria Cybulska i Aleksandra Lis była bezkonkurencyjna! Sięgnęła po złoto z czasem 3:46:36.

Blisko podium była również żeńska sztafeta 4×100 metrów. Michalina Częczek, Lena Sadurska, Katarzyna Bielakow, Wiktoria Cybulska zajęły czwarte miejsce (czas: 49,71 s.).

W klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski do lat 20 klub sportowy AZS UWM Olsztyn zajął wysoką czwartą pozycję.