„Szpilki” wracają do ligowych rozgrywek

W sobotę 5 listopada domowym spotkaniem z Jeziorankami Iława nowy sezon występów w I lidze futsalu kobiet zainauguruje drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn. Czy chce włączyć się w walkę o awans do Ekstraligi? O to w studiu Radia UWM FM zapytaliśmy Ewę Kuliś i Aleksandrę Kojadyńską.

W nowym sezonie kortowskie futsalistki pierwszy raz mierzyć będą się z lokalnymi drużynami. Do I ligi zgłosiły się bowiem Jezioranki Iława oraz AP Stomil Olsztyn. Ponadto w grupie północnej wystąpią: AZS SGGW Warszawa, Helios Białystok i Pogoń Zduńska Wola. „Wiemy, że to na pewno będą trudne spotkania, ale też emocjonujące. Każdy z tych zespołów będzie chciał wygrywać. My chcemy podnosić swój poziom i zobaczymy, co przyniesie listopad. Zazwyczaj startowałyśmy później” – komentuje kapitan „Szpilek” Aleksandra Kojadyńska.

„Zawsze priorytetem są dla nas Akademickie Mistrzostwa Polski! Liga pomaga nam w ograniu się i zagraniu z mocniejszymi przeciwniczkami. Zależy nam oczywiście też na dobrych wynikach ligowych, ale AMP zawsze były dla nas priorytetem i zawsze do nich podchodzimy z taką powagą” – mówi trenerka Ewa Kuliś.

Z Ewą Kuliś i Aleksandrą Kojadyńską spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Spotkanie pierwszej kolejki nowego sezonu I ligi AZS UWM High Heels Olsztyn rozegra w sobotę 5 listopada o 13:45. W hali w Kortowie „Szpilki” zmierzą się z debiutującymi w tych rozgrywkach Jeziorankami Iława.