Życiowy sukces Macieja Kowalewicza

Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) w parze z Natalią Kochańską (Gwardia Zielona Góra) wygrał zawody Pucharu Świata w Osijeku. Polski mikst w finale konkurencji karabinu w trzech postawach pokonał duet gospodarzy: Petar Corsa/Snjezana Pejcic. To życiowy sukces studenta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W Chorwacji Maciej Kowalewicz otarł się także o podium indywidualnie. Zajął czwarte miejsce w konkurencji strzelania z karabinu w trzech postawach z 50 metrów. A do medalu zabrakło mu zaledwie 0,5 punktu… Jednak w parze z Natalią Kochańską był bezkonkurencyjny w mikście.

Z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest to moje największe osiągnięcie, ponieważ moje wyniki były naprawdę świetne. Do finału konkurencji indywidualnej zakwalifikowałem się z wynikiem 1181 punktów, co jest rezultatem, który daje wejście do finału na każdych zawodach rangi światowej -powiedział Maciej Kowalewicz w studiu Radia UWM FM. – Oczywiście jestem też zadowolony ze złotego medalu wywalczonego z Natalią Kochańską w konkurencji karabinu w trzech postawach mikst. To mój pierwszy medal seniorskiego Pucharu Świata i mam nadzieję, że nie ostatni! Dzięki temu startowi wskoczyłem na ósme miejsce w raningu światowym, co jest dla mnie ogromnym sukcesem.

Przypomnijmy, że w czerwcu Maciej Kowalewicz wywalczył we Wrocławiu dwa złote medale Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym. Sportowiec wygrał rywalizację w konkurencji karabinu dowolnego 3×40 strzałów w trzech postawach oraz karabinu pneumatycznego 60 strzałów.

Z Maciejem Kowalewiczem spotkał się Piotr Szauer z Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!