Konrad Bukowiecki najlepszy w Madrycie

Konrad Bukowiecki wygrał konkurs pchnięcia kulą podczas ostatniego już w tym roku meetingu cyklu World Indoor Tour w Madrycie. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn w swojej najlepszej próbie osiągnął odległość 21 metrów i 91 centymetrów i wyprzedził Chorwata Filipa Mihaljevica.

Bukowiecki od początku roku imponuje formą. W każdy kolejnym starcie zbliża się do swojego halowego rekordu życiowego, który jest jednocześnie rekordem Polski (22 metry).

W swoim pierwszym konkursie – na początku lutego w Spale – z wynikiem 21.37 m na chwilę wskoczył na pierwsze miejsce światowych list. Poprawił się już tydzień później na meetingu Orlen Cup w Łodzi (21.39 m). Następnie w Toruniu podczas Orlen Copernicus Cup uzyskał 21 metrów i 83 centymetry, co pozwoliło mu na zajęcie drugiego miejsca. O centymetr lepszy był Chorwat Filip Mihaljevic.

W Madrycie mógł zatem zrewanżować się temu rywalowi. I to zrobił. W najepszych próbach pchnął kulę na odległość 21.84 a następnie 21.91 m. Mihaljevic był drugi (z wynikiem 21.83). Trzecie miejsce zajął Włoch – Zane Weir (21.40). Konrad Bukowiecki objął prowadzenie w europejskich tabelach. Zwycięstwem w Hiszpanii zapewnił sobie także triumf w całym cyklu World Athletics Indoor Tour Gold.

„Wszystko idzie w dobrą stronę. Wyniki idą do góry. Ja się bardzo cieszę. Zostały mi dwa starty w tym sezonie halowym. I nie mogę się doczekać” – mówił na antenie Radia UWM FM.

Z Konradem Bukowieckim rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!