Kortowskie futsalistki blisko baraży o awans do Ekstraligi

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała w kortowskiej hali 7:1 z AZS SGGW Warszawa i praktycznie zapewniła sobie drugie miejsce w tabeli grupy północnej 1 ligi futsalu kobiet. Do rozegrania został jej już tylko jeden mecz. Jest bardzo blisko gry o awans do Ekstraligi.

Podopieczne Ewy Kuliś z drużyną ze stolicy mierzyły się kilka dni wcześniej na zakończenie turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Z Łodzi wróciły bardzo zmęczone i poturbowane przez rywalki. Co widać było w pierwszej połowie środowego spotkania w Kortowie. Rywalki miały mnóstwo okazji, ale… to gospodynie trzykrotnie znajdowały drogę do bramki. Dzięki dwóm trafieniom Marty Smolińskiej i jednemu Julii Klonowskiej na przerwę schodziły prowadząc 3-0.

Tuż po wznowieniu gry kolejną bramkę dorzuciła Julia Klonowska, na co szybko odpowiedziały zawodniczki z Warszawy. Okazało się jednak, że był to gol honorowy. A „Szpilki” jeszcze zwiększyły rozmiary zwycięstwa za sprawą Pauliny Mazurkiewicz, Natalii Łapińskiej i Wiktorii Konopki. Wynik 7-1 robi wrażenie. Ale jeszcze bardziej cieszy fakt, że drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn umocniła się na drugiej pozycji w tabeli grupy północnej 1 ligi futsalu, która gwarantuje grę w barażach o awans od Ekstraligi. Ma sześć punktów przewagi nad trzecim Włókniarzem Białystok i do rozegrania jeszcze jedno spotkanie – z teoretycznie najsłabszym Zdrowiem Garwolin. Natomiast zespół z Podlasia czekają jeszcze dwa mecze (m.in. z liderkami – Pogonią Dekpol Tczew).

„Spotkanie było bardzo chaotyczne. W pierwszej połowie przeciwniczki miały mnóstwo sytuacji a u nas były dziury w obronie. W drugiej połowie grałyśmy już po swojemu, spokojnie. Dzięki temu wygrałyśmy 7-1” – podsumowała trenerka Ewa Kuliś.

Ostatnie spotkanie fazy grupowej obecnego sezonu AZS UWM High Heels Olsztyn rozegra 6 lutego o 16:00 – na wyjeździe z KS Zdrowie Garwolin. Natomiast w dniach 26 luty – 1 marca w Krakowie studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie powalczą w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.

Posłuchaj rozmów na antenie Radia UWM FM – KLIKNIJ TUTAJ.