Najlepsze pary na plaży wyłonione!

W niedzielę, 7 maja, na piaszczystych boiskach CRS „Ukiel” w Olsztynie, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Wyłoniliśmy po trzy najlepsze pary, które będą reprezentować nasze województwo podczas turnieju półfinałowego!

Do rywalizacji kobiet zgłosiło się 6 par, 3 uczelni (UWM Olsztyn, OSW Olsztyn i ANS Elbląg) które zostały podzielone na 2 grupy. Do półfinałów awansowały: Weronika Zych/Barbara Karnicka i Aleksandra Przybysz/Lucyna Stąpór (grupa A) oraz Małgorzata Pieśko/Kinga Gadomska i Małgorzata Kłodowska / Kinga Olczyk (grupa B). W wielkim finale, para Zych/Karnicka pokonała dwójkę Pieśko/Gadomska. Na najniższym stopniu podium stanęła para Przybysz/Stąpór.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KOBIET

  1. Weronika Zych / Barbara Karnicka (UWM Olsztyn)
  2. Małgorzata Pieśko / Kinga Gadomska (OSW Olsztyn)
  3. Aleksandra Przybysz / Lucyna Stąpór (UWM Olsztyn)
  4. Małgorzata Kłodowska / Karolina Olczyk (UWM Olsztyn)
  5. Karyna Siriałska / Biankina Jaroslava  / Polina Ovsiannikova / Daria Symonenko (ANS Elbląg)

 

Do turnieju męskiego zgłosiły się trzy pary – dwie z UWM Olsztyn i jedna z ANS Elbląg, a zagrano systemem „każdy z każdym’. Najlepsi okazali się Jakub Chrzanowski i Maksymilian Witkowski (UWM Olsztyn), na drugim miejscu uplasowali się Dawid Deptuła z Marcelem Cichowskim (UWM Olsztyn), a na trzeciej pozycji – Dawid Strzyżewski i Igor Skibiak (ANS Elbląg).

Gratulujemy najlepszym parom i życzymy powodzenia w turnieju półfinałowym AMP!