Poznali się na… podium

Andżelika Dobrzyń, Adrian Wzorek i Dominik Janczak wystartowali w maju w VIII Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate Kyokushin. Z Krakowa wrócili z indywidualnymi medalami, a w klasyfikacji generalnej uczelni wywalczyli srebro. O tym, że wszyscy studiują na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, dowiedzieli się… stając na podium.

Andżelika Dobrzyń (studiuje socjologię na Wydziale Nauk Społecznych) i Adrian Wzorek (informatyka na Wydziale Matematyki i Informatyki) wywalczyli w Krakowie indywidualnie złote medale. Dominik Janczak (kierunek lekarski na Wydziale Lekarskim) sięgnął natomiast po brąz.

Choć dla całej trójki był to debiut na Akademickich Mistrzostwach Polski, to mogą się już pochwalić dobrymi startami w młodzieżowych Mistrzostwach Europy i Świata. Tam także stawali na podium.

Nie tylko studiują na różnych wydziałach, ale także reprezentują trzy różne kluby sportowe. – Nikt o sobie tak naprawdę wcześniej nie wiedział. Połączyła nas wspólna pasja. Pojechaliśmy na zawody i w trakcie mistrzostw daliśmy z siebie wszystko. Jak widać po wynikach – opłaciło się – relacjonował w studiu Radia UWM FM Adrian Wzorek.

I dodaje: – Jako Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zajęliśmy drugie miejsce. Jesteśmy bardzo z tego dumni. Muszę jednak przyznać, że byłem ogromnie zaskoczony faktem innych osób trenujących karate na naszej uczelni.

O swoim istnieniu dowiedzieli się w momencie, gdy zostali zaproszeni na podium podczas dekoracji drużyn uczelnianych. Można więc powiedzieć, że właśnie w Krakowie narodziła się ekipa karate kyokushin z UWM. – Myślę, że zostaniemy przynajniej znajomymi. Łączy nas pasja. Bardzo mało sportowców spotykam na uniwersytecie. Wszystkie osoby, które poznawałam, były w szoku, że trenuję – dodaje Andżelika Dobrzyń.

Studenci podkreślają, że treningi i zawody uczą ich wielu rzeczy – m.in. szacunku do drugiego człowieka oraz dyscypliny. I bardzo chcieliby móc rozwijać swój talent także na uczelni. – Bardzo często myślę sobie, że chciałbym trenować w Olsztynie. Jesteśmy studentami i każdy może się domyślać, w jaki sposób to obecnie wygląda. Każdy z nas reprezentuje inny klub. Musimy rozjeżdżać się, żeby ćwiczyć – chcielibyśmy móc robić to w Kortowie – kończą wspólnie.

Posłuchaj rozmowy z zawodnikami na antenie Radia UWM FM – posłuchaj rozmowy online.