Smutne pożegnanie sezonu w Kortowie

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers nie będzie dobrze wspominała ostatniego w tym sezonie domowego spotkania w rozgrywkach PFL1. „Jeziorowcy” przegrali w Kortowie aż 3:51 (3:7, 0:31, 0:6, 0:7) z Jaguars Kąty Wrocławskie. Sezon zakończą w najbliższą niedzielę 11 czerwca wyjazdowym meczem z Warsaw Mets.

Po sześciu porażkach, zespół z Kortowa chciał godnie pożegnać się ze swoimi kibicami w sezonie 2023. Ale jedynie w pierwszej kwarcie niedzielne spotkanie można było nazwać wyrównanym. Zakończyła się ona wynikiem 7:3 dla gości. Drużyna z Kątów Wrocławskich zwycięstwo zapewniła już sobie przed przerwą – wygrywając drugą kwartę aż… 31:0! Kolejne dwie były już tylko formalnością. Ale także kontrolowali je zawdonicy Jaguars (6:0 i 7:0).

To końcówka sezonu. Mamy problem z kadrą, bardzo dużo kontuzji. W tygodniu trudno jest nam zorganizować pełny trening na dobrym boisku. Nie mamy czasu przetrenować pewnych rzeczy i rezultatem jest taki wynik jak dziś… – mówił po meczu Kamil Zboch na antenie Radia UWM FM.

Lakersi przegrali wszystkie siedem spotkań obecnego sezonu. Zakończą go wyjazdowym meczem z Warsaw Mets – w niedzielę 11 czerwca.