Studentki UWM szóstą drużyną w Polsce!

Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zajęły szóste miejsce Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet. W Poznaniu były blisko awansu do półfinału, ale przegrały po wyrównanym spotkaniu 1-2 z UMCS-em Lublin. 

Olsztyńska drużyna złożona była przede wszystkim z zawodniczek, które wywalczyły w tym roku awans do Ekstraligi futsalu. Ale do studentek z klubu AZS UWM High Heels Olsztyn dołączyły także Stomilanki Olsztyn (m.in. Katarzyna Kałużna i Adrianna Rosiak).

UWM w fazie grupowej wygrał wszystkie trzy mecze. Pierwszego dnia (w poniedziałek 5 czerwca) olsztynianki pokonały 6-0 Uniwersytet Zielonogórski i 3-2 zwyciężczynie poprzedniej edycji AMP, czyli Uniwersytet Jagielloński (choć przegrywały 0-2). We wtorek przypieczętowały zwycięstwo w grupie demolując  6-0 Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

W 1/8 finału studentki z Kortowa okazały się lepsze od Politechniki Gdańskiej. Wygrały 2-0 po bramkach Julii Klonowskiej i Natalii Łapińskiej. W ćwierćfinale trafiły na UMCS Lublin. Po bardzo wyrównanym spotkaniu przegrały 1-2. Choć były bardzo blisko awansu do strefy medalowej, pozostała im walka o miejsca 5-8. Najpierw pokazały siłę, pokonując aż 6-1 Politechnikę Wrocławską. W ostatnim meczu okazały się minimalnie gorsze od Uniwersytetu Warszawskiego. Mecz zakończył się remisem 1-1 a w serii rzutów karnych piłkarki ze stolicy wygrały 2-1.

Posłuchajcie, jak turniej w Poznaniu podsumowała Aleksandra Kojadyńska na antenie Radia UWM FM.

Złoty medal AMP w piłce nożnej kobiet wywalczyła drużyna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pokonując w finale po serii rzutów karnych 2-0 UMCS Lublin (w zasadniczej części spotkania padł remis 0-0). Z meczu o trzecie miejsce Uniwersytet Jagielloński pokonał 4-2 AWF Poznań

Foto: AZS UWM High Heels Olsztyn