Wyjątkowy finał siatkarskiej III ligi na Warmii i Mazurach

W pierwszym spotkaniu finałowym rozgrywek siatkarskiej III ligi na Warmii i Mazurach AZS UWM Olsztyn pokonał na wyjeździe Sunbroker KPS Gietrzwałd 3:2. Rewanż już w sobotę 23 marca o 13:00 w Hali Urania. Tym meczem obie drużyny chcą upamiętnić zmarłego kilka dni temu Tomasza Kluchcińskiego – Mistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski w barwach AZS-u Olsztyn.

Obie drużyny są już pewne występu w turniejach barażowych o awans do II ligi. Jednak od rezultatu rywalizacji między AZS-em UWM Olsztyn i Sunbroker KPS Gietrzwałd zależy, która z nich trafi na trudniejszych rywali. Bliżej wygrania rozgrywek na Warmii i Mazurach są akademicy. W środę wygrali wyjazdowe spotkanie 3:2 (25:16, 22:25, 27:25, 28:30, 15:13).

„To był nasz słabszy mecz. Nie mieliśmy wszystkich zawodników. Zagraliśmy trochę okrojonym składem, ale dla nas najważniejsze jest to, że wygraliśmy” – mówi trener AZS-u Paweł Borkowski. Jego zespół w zasadniczej części sezonu 2023/2024 odniósł kompet zwycięstw. „Nie było to łatwy sezon. Kadra została odmłodzona. Grali z nami juniorzy. Chcieliśmy wprowadzać ich w dorosłą siatkówkę. Najważniejsze, że wygraliśmy wszystkie mecze i chcemy podtrzymać tę passę.”

Rewanż zaplanowano na sobotę 23 marca o 13:00 – wyjątkowo nie w Kortowie a w Hali Urania. „Będziemy ten mecz rozgrywać ku pamięci Tomka Kluchcińskiego, który przez wiele lat reprezentował AZS. Był dwukrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski i trzykrotnym zdobywcą Pucharu Polski. Chcielibyśmy zagrać to spotkanie dla niego. Będą w nim uczestniczyć dwaj synowie Tomka – Łukasz i Szymon. Zagrają po przeciwnych stronach siatki.”

Z Pawłem Borkowskim rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!

Dodajmy, że turnieje barażowe o II ligę odbędą się drugi i czwarty weekend kwietnia. W przyszłym miesiącu studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie czeka także rywalizacja o awans do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Półfinały ponownie gościć będą w hali w Kortowie.