Konrad Bukowiecki: Na pewno ten rok będzie pracowity!

„Na pewno ten rok będzie pracowity!” – zapowiada przed wylotem na trzytygodniowy obóz do RPA Konrad Bukowiecki. Kulomiot klubu AZS UWM Olsztyn swój pierwszy start planuje na 18 maja. Chce być gotowy do rywalizacji w Mistrzostwach Europy w Rzymie oraz Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

AZS UWM Olsztyn zdominował kolejną Galę Sportu

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wręczył 19 marca w Hali Urania nagrody i stypendia sportowcom oraz trenerom podczas dorocznej Gali Sportu. I miejsce w klasyfikacji System Sportu Młodzieżowego 2023 roku wśród olsztyńskich klubów zajął KS AZS UWM Olsztyn! Indywidualne wyróżnienia trafiły do blisko stu osób reprezentujących jego barwy!

Konrad Bukowiecki najpopularniejszym sportowcem Warmii i Mazur

Konrad Bukowiecki zwycięzcą 63. plebiscytu na 10. Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Drugie miejsce zajął absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – Maciej Kowalewicz. Na trzecim znalazł się natomiast Jakub Hawryluk z Indykpolu AZS Olsztyn.

Kolejna kontuzja Konrada Bukowieckiego

Konrad Bukowiecki wrócił niedawno z trzytygodniowego obozu w Republice Południowej Afryki. Kulomiota klubu AZS UWM Olsztyn nie opuszcza pech. W poprzednim sezonie zmagał się z trzema kontuzjami. Teraz pojawiły się problemy z łokciem. Dlatego zdecydował się zrezygnować ze startów w hali. Ma to jednak mu pomóc odpowiednio przygotować się do czerwcowych Mistrzostw Europy w Rzymie i – przede wszystkim – Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Konrad Bukowiecki trenuje w RPA

Konrad Bukowiecki przed startem nowego sezonu szlifuje obecnie formę w Republice Południowej Afryki. Spędzi tam trzy tygodnie. Czy zobaczymy go w lutym na lekkoatletycznych meetingach halowych? Czy reprezentant Polski i klubu AZS UWM Olsztyn wyleczył już kontuzje?

Rekordowy Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego

Rekord Polski Natalii Kaczmarek w biegu na 500 metrów był największym wydarzeniem III edycji Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego. Na stadionie w Kortowie swoje życiowe wyniki poprawiło także kilku innych biegaczy. A wszystko to przy licznie zgromadzonej olsztyńskiej publiczności. Dla wielu lekkoatletów to już tradycja. Na początku września odwiedzają stadion lekkoatletyczny w Kortowie, by właśnie tu zakończyć sezon. Ale też […]

Pech Bukowieckiego, rozczarowujący start Zalewskiego

Dopiero 28. miejsce zajął w kwalifikacjach do finałowego konkursu pchnięcia kulą podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn Konrad Bukowiecki. Startował jednak… z kontuzją. Ze swoich startów nie może być zadowolony także Karol Zalewski.

Konrad Bukowiecki, Aleksandra Lisowska i Karol Zalewski w kadrze na lekkoatletyczne MŚ

Konrad Bukowiecki, Aleksandra Lisowska i Karol Zalewski znaleźli się w kadrze na 19. lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata, które w dniach 19-29 sierpnia odbędą się w Budapeszcie. Jakie szanse na walkę o medale mają reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn? „Biało-czerwone” barwy na Węgrzech reprezentować będzie blisko 70 sportowców. W kadrze znaleźli się m.in.: Anita Włodarczyk, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Ewa Swoboda, Natalia […]

Konrad Bukowiecki złotym medalistą Uniwersjady!

Konrad Bukowiecki wywalczył w chińskim Chengdu złoty medal 31. Letniej Uniwersjady. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn i student Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wygrał konkurs pchnięcia kulą, w swojej najlepszej próbie osiągając wynik 20 metrów i 23 centymetry. Drugie miejsce zajął Szymon Mazur. Dla Bukowieckiego to już trzeci medal studenckiej imprezy. W 2017 roku wywalczył srebro podczas […]